Dinsdag 6 oktober vond een bijeenkomst plaats, op uitnodiging van het bestuur van Wijkraad Leuken, met zeven raadsleden van vijf betrokken politieke partijen in Weert. Doel was om de raadsleden kennis te laten maken met onze wijk en op de hoogte te brengen van hetgeen er speelt.

Kort kregen de raadsleden een overzicht waar we voor staan. Daarna presenteerden we met trots  een overzicht van de vele activiteiten die worden georganiseerd door groepjes enthousiaste vrijwilligers zoals Sint Maarten, paaseieren zoeken, RommelRoute, pompoenversierwedstrijd, beheer Luuëkerpârk en het wijkevent.

Uiteraard heeft onze wijk ook uitdagingen. Uitgebreid werd ingegaan op de jarenlang voortslepende verkeersproblematiek rondom het IKC. De directeur heeft hier in het kort de vele acties en informatiemomenten geschetst die zelfs resulteerden in een verkeersbesluit. Helaas mocht dit tot nu toe niet tot een oplossing leiden.
Andere onderwerpen waren: uitbreiding woonwagenkamp, renovatie/vervangen speeltuinen, bijzettingen afvalcontainers en de communicatie met de gemeente in het algemeen en die over vergunningen in het bijzonder.

Ook onze zorgen over het ontbreken van een buurtaccommodatie en de kwetsbaarheid van ons kleine bestuur werden benoemd.

De raadsleden praatten de wijkraad bij over de gang van zaken aangaande de genoemde Leuker uitgdagingen. Ook beloofden zij zich te zullen inzetten om de wijkraad meer te betrekken bij onderwerpen die onze wijk aangaan. Zowel de raadsleden als het bestuur van de wijkraad vonden deze avond waardevol en voor herhaling vatbaar.

Het bestuur dankte de aanwezigen voor hun aanwezigheid en inbreng. Hopelijk heeft deze avond ertoe bijgedragen dat we elkaar snel kunnen vinden bij vragen en problemen in de wijk, zodat we samen onze mooie wijk nog veiliger, mooier en leefbaarder kunnen maken.

Dank aan Schutterij Sint Job voor de prettige ontvangst en Jan Leenders voor de foto’s.