Na akkoord van de leden van zowel DESM als RKSVV is een proces gestart waarbij bekeken wordt hoe een mogelijk samengaan van beide verenigingen kan worden gerealiseerd op het Sportpark de Moeësdiêk te Leuken. Er is een werkgroep samengesteld die een rapport gaat opstellen dat aan de gemeente zal worden aangeboden. De gemeente Weert en de besturen van beide voetbalverenigingen hebben zitting in deze werkgroep.
Het samengaan van de voetbalverenigingen heeft natuurlijk ook gevolgen voor het dorp Swartbroek en de wijk Leuken. Daarom worden bij het proces ook de Dorpsraad Swartbroek en de Wijkraad Leuken betrokken. Onderwerpen die aan de orde komen zijn o.a. communicatie, leefbaarheid en verkeersveiligheid.
De werkgroep blijft de komende periode regelmatig bijeenkomen. Daarbij staan zorgvuldigheid, betrokkenheid en transparante communicatie centraal.
Informatie over het proces
Op een speciale webpagina op de site van DESM wordt doorlopend updates geplaatst over de voortgang van de ontwikkelingen rondom het traject van het samengaan van beide verenigingen. Denk hierbij aan momenten van overleg, stappen in het proces en de stand van zaken rondom het plan dat richting de gemeente wordt uitgewerkt. RKSVV heeft over het proces een nieuwsbericht op hun website geplaatst.
