Hartsave Leuken is erg blij met een nieuwe AED in het buitengebied van Leuken. Zo is er een nog betere dekking in onze wijk.

De familie Van de Kruijs, eigenaar van het varkensbedrijf en de eier- en vleesautomaat aan de Trumpertstraat 19 schenkt een AED aan de Stichting Hartsave Leuken.

De familie Van de Kruijs is al jarenlang nauw betrokken bij de wijk Leuken en bij de activiteiten van Stichting Hartsave Leuken. Vanuit die betrokkenheid ontstond het initiatief om een AED beschikbaar te stellen voor de wijkbewoners. Met deze schenking wil de familie een bijdrage leveren aan de veiligheid en leefbaarheid in onze wijk. De schenking is voor de familie bovendien ook een mooie manier om iets terug te doen voor de wijkbewoners. Omdat een agrarisch bedrijf met periodes hinder kan geven bij bedrijfsactiviteiten. Met de AED-schenking wil de familie vooral ook haar waardering voor de betrokkenheid en het begrip van de wijk laten blijken.

Stichting Hartsave Leuken is blij met het initiatief. Een AED kan in een noodsituatie van levensbelang zijn. Hoe sneller bij een hartstilstand kan worden gestart met reanimatie en een AED kan worden ingezet, hoe groter de kans op overleving.

De AED heeft een goed zichtbare en bereikbare plek gekregen tegen het bedrijfspand, achter de eierautomaat. De AED kan daar worden gepakt, wanneer iemand naar een persoon met hartfalen gaat. Dat zijn dus naast de door Hartsave Leuken opgeleide wijkbewoners ook mensen die bijvoorbeeld via een BHV-training zijn opgeleid.