In 2025 is er in de Gemeente Weert 26 keer een melding van hartfalen / hartinfarct gedaan. Op Leuken waren er 2 van deze meldingen.
Om levens te redden en eventuele gevolgschade bij een slachtoffer zo gering mogelijk te laten zijn is het nodig dat er binnen 6 minuten iemand ter plaatse is die gaat reanimeren. En als het wenselijk is, moet er een AED worden aangesloten en ingezet.
Wij van de Stichting Hartsave Leuken zorgen ervoor dat er in onze wijk voldoende AED’s beschikbaar zijn. Daarnaast willen we ieder jaar nieuwe vrijwilligers opleiden, zodat we ook voldoende goed opgeleide mensen hebben, die bij een hartfalen direct deze levensreddende hulp kunnen verlenen.
Tijdens één lesavond leiden wij vrijwilligers op tot burgerhulpverlener, die daarna voor familie, buren en wijkbewoners het verschil kunnen maken bij een geval van hartfalen.
De cursusavond is op maandag 23 maart om 19.15 uur (tot ca. 22.15 uur) in het IKC Leuken.
Wil ook jij deel uitmaken van ons team en mensenlevens kunnen redden, meld je dan aan via onze website: www.hartsaveleuken.nl Hier vind je ook alle informatie over de stichting.
